Close
Dorota Plewka
Katarzyna Plewka

Back to 2005

w tym roku przygoda z hodowlą się zaczęła – 15 sierpnia 2005 roku urodziło się pierwsze szczenię w naszej hodowli – Inter Champion, Multi Champion Tira Vento CHOCO

2010

Całkowitym przypadkiem trafiła do nas pierwszy miniaturowy kucyk appaloosa – jak się później okazało matka najmniejszego ogiera świata (Bombel urodził się u nas 28 kwietnia 2014 roku) –
wpisanego do Księgi Rekordów Guinessa we wrześniu 2019 roku. Tak zaczęła się nasza przygoda z
miniaturowymi końmi.

The next big step – 2013 & 2014

W 2013 roku nasza hodowla poszerzyła się o 2 nowe rasy psów –pinczery miniaturowe i angielskie springer spaniele. W 2014 roku natomiast do naszej hodowli trafiła, po długim okresie oczekiwania, pierwsza suczka irlandzkiego spaniela dowodnego „Dusia” CurlyCo DAZZLING DANCER
W 2014 roku również trafił do nas pierwszy ogier falabella „Rafał” Repko F.Armano. Rok później, z Francji i z Anglii, sprowadziłam całkiem pokaźne stado kolejnych miniaturowych koników falabella.

The future looks great!

Kolejne lata podyktowane były ciągłym rozwojem hodowli.
W 2016 roku przyjechali do nas przedstawiciele ostatniej póki co rasy, jaka powiększyła naszą hodowlę – szpica miniaturowego pomeraniana.
Rok później, ze śnieżnej Szwajcarii, przyjechało stadko obłędnych czarnonosych owieczek walizerskich (baranki Shauny), a w 2020 roku z Holandii i ponownie z Francji dojechały hipoalergiczne miniaturowe konie lokowane.

O Hodowli

Nazywam się Katarzyna Plewka. Odkąd pamiętam moją pasją były zwierzęta. Moja Mama Dorota zaszczepiła we mnie do nich miłość. Tylko i wyłącznie dzięki niej jestem w tym miejscu mojego życia – między zwierzętami, moimi zwierzętami.
Jako paroletnią dziewczynkę zapisała mnie do pobliskiej szkółki jazdy konnej – to końmi chciałam się zajmować od zawsze, a nie mogąc mieć własnego, to był najprostszy sposób by zrealizować to marzenie. Również od zawsze wiedziałam co chcę w życiu robić – zajmować się zwierzętami, dlatego w zasadzie bez wahania wybrałam nowy wtedy kierunek studiów na UP w Lublinie – Zootechnika ze specjalnością Hodowla Koni i Jeździectwo, który ukończyłam z wyróżnieniem pisząc pracę magisterską o kolorach dobermanów 🙂 Będąc na studiach zaczęłam swoją przygodę najpierw ze szkoleniem psów, a później z ich hodowlą. Przez lata hodowli, w międzyczasie również studiów, praktyki i obserwacji własnych i cudzych zwierząt zdobyłam wiedzę i doświadczenie, które mam teraz. Oczywiście pracując ze zwierzętami nigdy nie można powiedzieć, że wie się już wszystko. Absolutnie, nigdy w życiu! Każdy dzień może przynieść niespodziankę i niewiadomą – i okazuje się w przeciągu sekundy, że cała wiedza i stabilizacja, jaką się pozyskało do tej pory zdają się na nic w obliczu całkowitej nowości.
Z czasem również spełniłam swoje marzenie o hodowli nie tylko psów, ale też koni. I tak, oprócz psów mamy w hodowli 4 rasy koni miniaturowych. Są to : miniaturowy koń Falabella, miniaturowy koń lokowany (miniature curly horse), miniaturowy kuc appaloosa i miniaturowy kuc szetlandzki.